Dodany: 2010-07-13 11:10:13
 

Jak organizować chrzciny – kilka praktycznych porad.Jednym z najważniejszych sakramentów w kościele katolickim jest chrzest. Co zrobić, aby dobrze zorganizować chrzciny? W związku z całą uroczystością jest wiele problemów i rodzice niejednokrotnie muszą wykazać się nie lada cierpliwością.

 

Pierwszym elementem powinny być zaproszenia do osób, które chcielibyśmy ugościć na uroczystości chrzcin. Przede wszystkim zaproszenie powinni otrzymać rodzice chrzestni. Problemów może dostarczyć przygotowanie menu, nie wspominając już o tym, że sama uroczystość w kościele jest dla rodziców bardzo stresująca.

 

Trzeba również pamiętać o odpowiednim stroju dziecka na chrzciny. Obecnie sklepy oferują naprawdę szeroki wybór, więc z tym nie powinno być problemów.

 

Zazwyczaj najwięcej czasu pochłania przygotowanie przyjęcia z okazji chrztu - spis dań czy zastawa na stole. Organizacja chrzcin nie powinna przebiegać inaczej, niż inne tego typu uroczystości, jak choćby komunia. Na stole powinno znaleźć się jedno danie główne, przystawki, deser, ciasta. Można skorzystać z opcji catering olsztyn. Dla nadania większego znaczenia, na stole mogą pojawić się kwiaty – na przykład tulipany. Chrzciny to uroczystość, na której najważniejszą osobą jest dziecko i o ile to możliwe powinno być obecne również w tym dniu przy gościach. Z tego też względu nie powinny pojawić się napoje alkoholowe.

 

Chrzciny powinny przebiegać w miłej i rodzinnej atmosferze, bo jest to uroczystość, jedna z niewielu, na jakiej rodzina jest w komplecie. Zważywszy na to powinniśmy przywiązywać dużą wagę do tej uroczystości, ale jednocześnie nie obawiać się dnia, na który została wyznaczona – damy sobie radę.

  

Nick: