Dodany: 2018-01-23 09:23:16
 

Polska tradycja

Polskie tradycje wymagają, że ​​w nocy z 29 na 30 listopada odbyła się noc wróżb w imieniu świętego Andrzeja. andrzejki szczecin to tradycja, która sięga czasów pogańskich.

Od wieków podczas tej jednej nocy, niezamężne kobiety przelewały wosk i przeprowadzono dziesiątki innych wróżb i prób w jednym celu: by znaleźć idealnego męża. Wróżba andrzejkowa powinna przewidzieć, które kobieta może szybko pójść do ołtarza, jak będzie nazywał się szczęśliwy oblubieniec i czy będzie dobry albo bogaty. Ta niewinna gra była szczególnie ważna w czasach, kiedy małżeństwa były aranżowane. Młode kobiety nie miały nic do powiedzenia w kwestii wyboru życiowego partnera, wiec wspomagały się jak mogły. Wróżby i zabawy w Andrzejki pozwoliły przezwyciężyć strach przed nieznaną przyszłością i jednocześnie były beztroską, integrującą zabawą. Nawet konserwatywny Kościół katolicki nigdy nie mieszał się do tego starożytnego pogańskiego zwyczaju.

Dziś andrzejki Szczecin już nie mają tej samej magicznej mocy. Generalnie to tylko kolejna okazja do zabawy i wspólnego spędzenia czasu. To wstyd, że taki piękny element folkloru znika, ale z drugiej strony, mamy obecnie możliwość samodzielnego decydowania o swoim życiu więc tych wróżb po prostu nie potrzebujemy.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Polska tradycja
Nick: