Dodany: 2018-01-18 14:01:52
 

Zawód iluzjonisty jest ciężki?

Mogłoby się zdawać, że zaklęcia i magia nie istnieją w obecnych czasach, które są pełne wiedzy, technologii i kosmicznych lotów. A jednak mistrz iluzjonista, posiadający doświadczenie w swojej profesji wciąż potrafi przyciągnąć na swoje show setki widzów, którzy chcą zaznać trochę magii w swoim życiu.

Zawód iluzjonisty to bardzo ciężki kawałek chleba. Sztuka iluzji, oszustwa zmysłów i sztuczki magiczne są zwykle wynikiem długich i wymagających ćwiczeń, do których potrzeba ogromnej wiedzy z zakresu technologii, lat praktyki oraz odwagi do publicznych występów. Iluzjonista musi być także artystą, który kocha publiczność z wzajemnością. Pokaz magii to nie techniczny pokaz umiejętności, ale prawdziwe magiczne show.

Kandydaci na iluzjonistów uczą się swojej sztuki od lat, już jako dzieci używając zestawów małego maga, robiąc kursy na YouTube, a następnie nabywając doświadczenie podczas pokazów, ćwiczeń oraz kursów w szkołach estradowych lub specjalnych kursach dla magików Iluzjonista może uczyć się zawodu w szkole teatralnej lub na specjalnych szkołach podyplomowych, gdzie najlepiej arkana tego zawodu. Warto jednak pamiętać, że najlepsi artyści osobiście opracowują numery spektakli i nigdy nie ujawniają swoich sekretów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zawód iluzjonisty jest ciężki?
Nick: