Dodany: 2018-01-18 14:00:16
 

Magia nie istnieje?

Wydawać by się mogło, że czary i magia nie mają racji bytu w dzisiejszych czasach pełnych wiedzy, technologii i lotów w kosmos. A jednak, dobry, doświadczony iluzjonista, mistrz swojego fachu nadal przyciąga na swój pokaz setki widzów spragnionych zaznania w życiu odrobiny magii.

Zawód prestigitatora to bardzo wymagające zajęcie. Sztuka iluzji, oszukiwania zmysłów i magiczne tricki to zazwyczaj efekt długich i żmudnych ćwiczeń, ogromnej wiedzy technologicznej i lat praktyki. Dodatkowo, iluzjonista musi być także kochającym publiczność artystą, potrafiącym jak nikt przyciągnąć całą jej uwagę i atencję. Adepci tego zawodu uczą się swojej sztuki przez lata – na początku jako dzieci korzystając z zestawów małego magika albo kursów na youtube, potem nabierając doświadczenia iż dobywając wiedzę w praktyce a także w profesjonalnych szkołach.

Iluzjonista może nauczyć się zawodu w szkole estradowej lub na specjalnych kursach, gdzie można uczyć się tajników zawodu od najlepszych. Jednak warto pamiętać, że najlepsi artyści opracowują swoje pokazowe numery osobiście i nigdy nie zdradzają swoich sekretów. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Magia nie istnieje?
Nick: